Terre dei Buth Frizzanté Rosé 0,75l

Kód: 5092
Novinka Doporučujeme
229 Kč 189,26 Kč bez DPH 305,33 Kč / 1 l
Skladem
Možnosti doručení

Terre dei Buth frizzanté rosé je suché růžové víno, které je vyrobené z odrůdy Glera (90%) a Raboso (10%). Frizzanté v italštině znamená „jemně perlivé.“ Jedná se tedy o jemně perlivé víno, které pochází z vinařství Terre dei Buth z oblasti severovýchodní Itálie (Treviso - Benátsko). Toto vinařství, které obhospodařuje 50 Ha vinic, existuje již od roku 1891 a pyšní se několika zlatými a stříbrnými medailemi ze světových soutěží vín.

Jak už název napovídá, toto šumivé víno má světle růžovou barvu. Jeho vůně je výrazná a svěží s tóny jahod a malin. Nižší obsah alkoholu, střední viskozita, a osvěžující chuť jej předurčují jako ideální pití k teplým letním dnům. V kombinaci se sýry můžete během chvilky vykouzlit rychlé pohoštění pro vaši drahou polovičku nebo pro vaše přátele. Frizzanté se výborně hodí k jemným ovčím sýrům, jako je například španělské Manchego, či holandský Ovčí mladý sýr. Pro milovníky masa můžeme k tomuto perlivému vínu doporučit Jamón Serrano anebo francouzskou sušenou panenku Saint Agaune.

Ocenění: stříbrná medaile MillésimeBio (Francie) 2017, zlatá medaile Gilbert & Gillard 2020

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinařství: Terre dei Buth
Ročník: 2018
Zbytkový cukr: < 13 g/l
Obsah kyselin: 6,2 g/l
Obsah alkoholu: 10,5 %
Oblast: Treviso-Veneto (severovýchodní Itálie)

Teplota podávání: 6 - 8 °C

Skladování: skladujte ve svislé nebo ležaté poloze na chladném a tmavém místě. Možno skladovat ve sklepě nebo v ledničce. Po otevření brzy spotřebuje (kyselina uhličitá rychle vyprchá).

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: