Terre dei Buth Frizzanté Bianco 0,75l

Kód: 5091
Novinka Doporučujeme
229 Kč 189,26 Kč bez DPH 305,33 Kč / 1 l
Skladem
Možnosti doručení

Terre dei Buth frizzanté bianco je suché bílé víno, které je vyrobené z odrůdy Glera (90%) a Chardonnay (10%). Jedná se o jemně perlivé víno (italsky Frizzanté), které pochází z vinařství Terre dei Buth z oblasti severovýchodní Itálie (Treviso - Benátsko). Toto vinařství má dlouhou tradici; existuje již od roku 1891. Ohospodařuje zhruba 50 Ha vinic a soustředí se na výrobu mladých, svěžích vín, které se pyšní zlatými a stříbrnými medailemi ze světových soutěží.

Frizzanté, oblíbený druh perlivého vína, se od ostatních šumivých vín odlišuje metodou výroby a stupněm perlivosti, neboli množstvím bublinek. Frizzanté vína jsou obohacena o oxid uhličitý, který se do nich vstřikuje. Bublinky tedy nevznikají přirozenou cestou, jako tomu je např. u šampaňských vín nebo sektů. Obsah oxidu uhličitého je nižší, takže frizzanté vína jsou jemně perlivá a velmi příjemná na chuť.

Terre dei Buth bianco má limetkově žlutou barvu a střední viskozitu. Jeho vůně je svěží a intenzivní. Krásně voní po citrusových plodech, zeleném jablku a bílých květech. Víno má nižší obsah alkoholu a osvěžující chuť; je to tedy ideální pití k teplým letním dnům.

Frizzanté výborně chutná v kombinaci se sýry anebo sušenou panenkou. Během chvilky tak můžete vykouzlit rychlé občerstvení pro vaši drahou polovičku nebo přátele. Ze sýrů můžeme doporučit oblíbený sýr Brie, Camembert, Parmigiano Reggiano nebo populární sýrové fondue.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinařství: Terre dei Buth  
Ročník: 2018     
Zbytkový cukr: 12 g/l  
Obsah kyselin: 6,5 g/l
Obsah alkoholu: 10 %
Oblast: Treviso-Veneto (severovýchodní Itálie)

Teplota podávání: 6 - 8 °C

Skladování: skladujte ve svislé nebo ležaté poloze na chladném a tmavém místě. Možno skladovat ve sklepě nebo v ledničce. Po otevření brzy spotřebuje (kyselina uhličitá rychle vyprchá).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: